مقالات علمی، پژوهشی، درسی

افراد موفق در تعطيلات چه کار مي کنند؟
درج شده در تاریخ 1391/12/23 توسط دبستان شهيد جاويد.

گروه بندی

لیست مقالات
 
1. براي خانواده و دوستان وقت مي گذارند: اين مورد براي آن دسته از افرادي اهميت دارد که در طول هفته براي عزيزانشان زياد وقت صرف نمي کنند.
 
2. ورزش: همه بايد ورزش کنند و اگر نمي توانيد 4 يا 5 روز در هفته ورزش کنيد، بايد در تعطيلات آخر هفته اين کار را بکنيد تا جبران روزهاي ديگر بشود. اين فرصت بهترين زمان براي باز شدن ذهن و خلق ايده هاي نو است. همچنين مي توانيد روابط خود را گسترش دهيد و با افراد جديدي آشنا شويد.
 
3. کارهاي داوطلبانه انجام دهيد: کارهاي داوطلبانه از جمله کارهاي خيريه مي توانند بين کار و زندگي شما تعادل ايجاد کنند و نيازهاي معنوي شما را برطرف کنند. افراد موفق بسياري در کارهاي نيکوکارانه شرکت مي کنند. اين راه خوبي براي آشنا شدن با افرادي با علايق مشابه شماست و البته اين کارهاي بشردوستانه به تبليغ برند شما هم کمک مي کنند.
 
4. از انجام کارهاي روزمره اجتناب مي کنند: هر آخر هفته يک سري کارها هست که هميشه بايد انجام شود، ولي شما دوست داريد که اين کارها کمترين وقت ممکن را از شما بگيرند. يک سري از کارهاي مهم را انجام دهيد و بقيه را کنار بگذاريد و به ذهنتان استراحت دهيد.
 
5. برنامه ريزي کنيد: برنامه ريزي باعث مي شود که افراد بازده بيشتري داشته باشند و اگر اين کار را بکنيد از اول هفته تا آخر هفته خيالتان راحت مي شود و مسير افرادي که براي شما کار مي کنند هم مشخص مي شود و افراد آماده مي شوند. بعضي افراد موفق حتي براي ماه آينده يا سال آينده خود هم برنامه ريزي مي کنند، زيرا معتقدند اگر در برنامه هاي کوتاه مدت گير کنيد، هيچ کار بزرگي را به انجام نمي رسانيد.
 
6.فکر و تعمق مي کنند: افرادي که واقعاً موفق هستند در آخر هفته وقت جور مي کنند تا بر روي آنچه دارند و خوشحالي ها و دستاوردهايشان بينديشند. آخر هفته ها فرصت خوبي براي تعمق و فکر کردن به مسائل بزرگتر هستند.
 
7. اجتماعي مي شوند: انسان ها موجوداتي اجتماعي هستند و مطالعات بر روي خوشحالي تجربه شده افراد در طول روز نشان مي دهد که اجتماعي شدن در صدر دلايل اين خوشحالي قرار دارد.با دوستان و خانواده بيرون برويد يا در جامعه محلي ادغام شويد. ثابت شده است که افراد موفق در اجتماعي شدن، رضايت فراواني مي يابند.
 


آخرین اخبار:
پیوند های مفید:
تماس با ما:

دبستان شهيد جاويد
02177911078
خیابان نارمك - خيابان سمنگان فرعی ميدان 71
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به موسسه فرهیختگان جوان می باشد.
برای استفاده بهینه از این وب سایت از مرورگرهای مدرن مانند IE 9+ ، FireFox یا Google Chrome استفاده نمایید.